مرتضوی: بانک‌ها کمک کنند تا اقتصاد در حوزه اشتغال پویا شود

مرتضوی: بانک‌ها کمک کنند تا اقتصاد در حوزه اشتغال پویا شود


به گزارش ایلنا، نشست بررسی عملکرد اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی از منابع تکلیفی و بودجه سنواتی و تشریح برنامه‌های اعطای تسهیلات از منابع جدید برگزار شد. «سیدصولت مرتضوی» در این نشست؛ ضمن تقدیر از عملکرد بانک‌های کشور اظهار کرد: تحقق مأموریت‌های خطیر دولت در زمینه‌هایی همچون ایجاد اشتغال مولد و پایدار و صیانت از نیروی کار جز با اتکاء به عنایت الهی، سرلوحه قراردادن خدمات صادقانه خودجوش به مردم، وجدان کاری و مسئولیت‌پذیری نسبت به آحاد جامعه میسر نمی‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: خوشبختانه در دو سال گذشته رشد اقتصادی خوبی داشتیم و همه گزارش‌ها مؤید این موضوع است. مرتضوی گفت: کار عالمانه بانک‌ها کاری فردی نیست بلکه جمعی است و نگاه ما به حوزه تولید، نگاه وسیعی می‌باشد. وی با بیان این‌که افزایش تولید برابر با ایجاد اشتغال است، تصریح کرد: خوشبختانه در سال ۱۴۰۱ یک‌میلیون فرصت شغلی ایجاد شد که امیدوارم در سال ۱۴۰۲ این رقم افزایش یابد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: از همه بانک‌های کشور درخواست داریم که کمک کنند تا اقتصاد در بخش اشتغال پویا شود چرا که اشتغال، پایه و اساس ارتقای وضعیت اقتصادی کشور است. وی اظهار امیدواری کرد که بانک‌های کشور در عرصه خدمت به مردم و تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران، پیشرو برنامه‌های دولت خدمتگزار مردمی و خدمات صادقانه به جامعه کار، تولید و اشتغال باشند.

اشتغال در سراسر کشور

«محمود کریمی‌بیرانوند» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در حاشیه دیدارهای جداگانه وزیر کار با مدیران‌عامل بانک‌های کشور، ضمن تقدیر از عملکرد مجموعه بانک‌های کشور در سال گذشته اظهار کرد: بانک‌ها تاکنون همکاری قابل توجه و ماندگاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشته‌اند به‌طوری که باعث کاهش نرخ بیکاری به ۹ درصد شد. وی افزود: در واقع کمک مالی شبکه بانکی کشور یکی از عوامل کاهش نرخ بیکاری بود. کریمی‌بیرانوند تأکید کرد: سال ۱۴۰۱، سال درخشانی در حوزه تسهیلات روستایی، مشاغل خانگی، تکالیف نهادهای مالی و تأمین مالی بانک‌ها بود. وی ادامه داد: با حمایت سیستم بانکی کشور، یک نوسازی در سطح بازار کار صورت گرفت و حمایت بانک‌ها رکن اصلی این اتفاق بود. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیران‌عامل بانک‌ها خواست در نیمه دوم سال همچون ابتدای امسال حرکتی پویا و خستگی‌ناپذیر در حوزه اشتغال داشته باشند. همچنین در این دیدارها مدیران‌عامل بانک‌ها به تشریح عملکرد خود در حوزه اشتغال و سایر حوزهای کاری خود پرداختند.

کاریابی در کل استان های کشور

ارائه تسهیلات به مناطق محروم و طبقه مستضعف، پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی، مدرسه‌سازی، تهیه کیف و لوازم‌التحریر، کمک به بیماران، ارائه خدمات به بازنشستگان و کارگران، حمایت از افراد دارای مهارت، کمک به تعاونی‌ها، اعطای تسهیلات روستایی و تکلیفی و… از جمله اقدامات بانک‌های کشور عنوان شد. در پایان این دیدارها، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اهدای لوح سپاس به مدیران‌عامل بانک‌ها از عملکرد آنان تقدیر کرد.

تاریخ انتشار این پست : 2023-10-05
لینک متن اصلی
منبع:ایلنا
8 ماه پیش