بیش از هزار نفر در شهرستان بهار صاحب شغل شدند

بیش از هزار نفر در شهرستان بهار صاحب شغل شدند


محمد رضا شفیعی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان تعهد اشتغال شهرستان بهار برای سال جاری یک هزار و ۶۱۹ نفر بود که تعداد یک هزار و ۸۰ نفر از آنها محقق شده که این میزان تحقق در مقایسه با سال گذشته که ۲۲ درصد بود، سه برابر افزایش داشته است. وی تعهدات اشتغال انجام شده را در رشته های صنایع ، مشاغل خانگی ، صنایع تبدیلی و غذایی، پوشاک و خیاطی عنوان کرد. معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی شهرستان بهار یادآور شد: در پنج ماهه اول سال ۲۶۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت در این شهرستان به مشاغل خانگی تعلق گرفته است.

کار پاره وقت

شفیعی بر ضرورت تنوع در سرمایه گذاری تاکید و خاطرنشان کرد: ایجاد هر رشته شغلی نباید به تعداد زیاد انجام شود چرا که در این صورت بازار اشباع می شود و در رسیدن به اشتغال پایدار نمی توانیم به هدف خود برسیم. وی، سرمایه گذاری انبوه در یک رشته خاص را موجب بوجود آمدن مشکلاتی از جمله در تهیه مواد اولیه ، بازاریابی و فروش کالا عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاری باید متنوع و پاسخگوی نیازهای مختلف جامعه باشد.

کار غیر حضوری

شهرستان بهار به مرکزیت شهری به همین نام و با سه بخش مرکزی، لالجین و صالح آباد دارای حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت است. بهار مرکز این شهرستان در فاصله ۱۵ کیلومتری مرکز استان همدان و در مسیر استان های غربی کرمانشاه و کردستان قرار دارد.

تاریخ انتشار این پست : 2023-10-05
لینک متن اصلی
منبع:ایرنا
8 ماه پیش