ایجاد ۱۱ هزار و ۳۲۱ شغل در لرستان

ایجاد ۱۱ هزار و ۳۲۱ شغل در لرستان


به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سیروس ابراهیمی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی لرستان، اظهار داشت: سهمیه اشتغال این استان در امسال 29 هزار و 544 نفر است که بنابر اطلاعات ثبت‌ شده در سامانه رصد تاکنون 11 هزار و 321 شغل جدید ایجاد شده‌ است. وی با اشاره به آمار اشتغال در سال گذشته، افزود: 40 هزار نفر سهمیه اشتغال سال گذشته در لرستان داشتیم که درصد بالایی از آن‌ها محقق شده‌ است. معاون اقتصادی استاندار لرستان عنوان کرد: منابع تبصره‌ای به‌ویژه تبصره 18 تاکنون به این استان ابلاغ نشده‌ است و واحدهای اجرایی نتوانستند تسهیلات دریافت کنند، اما بر اساس سامانه رصد درصد بالایی از اشتغال‌های ابلاغی محقق شده‌است.

وی بیان کرد: برخی از دستگاه‌های اجرایی در ثبت اشتغال‌زایی سامانه رصد تعلل داشتند، در حالی‌ که تحقق اشتغال در دولت و دستگاه‌های اجرایی اولویت است و در جلسات شورای برنامه‌ریزی رصد اشتغال مورد پیگیری قرار می‌گیرد تا دستگاه‌ها توجه بیشتری به این مهم داشته باشند. ابراهیمی با بیان اینکه سه زنجیره ارزش راهبردی در لرستان پیشنهاد شده‌ است، گفت: 20 جلسه در این راستا تشکیل و راهبرد زنجیره‌های ارزش مشخص شده‌ است.

معاون اقتصادی استاندار لرستان ابراز کرد: بر اساس استعدادهای این استان سه زنجیره پرورش آبزیان، کشت گیاهان دارویی به‌ویژه گل محمدی و پودر کربنات کلسیم تعریف‌شده و توسعه زنجیرهای ارزش راهبردی از برنامه‌های وزارت کشور است.

تاریخ انتشار این پست : 2023-10-07
لینک متن اصلی
منبع:تسنیم
8 ماه پیش