اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان برای توسعه مشاغل خانگی در سال‌جاری

اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان برای توسعه مشاغل خانگی در سال‌جاری


به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، سیدصولت مرتضوی؛ وزیرکار با حضور در چهل‌و‌هشتمین نشست ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با گرامیداشت یاد شهدای مقاومت و محکومیت جنایات رژیم صهیونسیتی در نوار غزه، اظهار داشت: در حمله به بیمارستان و کشتار زنان و کودکان اوج نیت پلید صهیونیسم مشاهده شد. مرتضوی در ادامه، توسعه مشاغل خانگی را از مهم‌ترین بسترهای شکوفایی اقتصادی خانوارها عنوان کرد و گفت: مشاغل خانگی می‌تواند با استفاده از ویژگی‌های خود یکی از ظرفیت‌های رشد تولید در نظام اسلامی باشد.

کار در خانه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونق هنرآموزی در خانواده را از ارزش‌های توسعه مشاغل خانگی مطرح کرد و افزود: افزایش تولید ناخالص داخلی در برخی کشورها به دلیل رشد کارگاه‌های کوچک خانگی بوده است. وی از صنایع دستی، فرش‌بافی، سنگ‌های قیمتی و ... به عنوان نمونه پتانسیل‌های رشد این حوزه نام برد و گفت: مشاغل خانگی مصرف انرژی و هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهند و تسهیل ورود این قشر به بازار کار که از سیاست‌های مهم دولت است را فراهم می‌کنند.

دور کاری

مرتضوی از اثرات مهم توجه به مشاغل خانگی را کاهش نیم‌درصدی بیکاری بانوان دانست و افزود: سهم مشاغل خانگی از کل اشتغال متعهد‌شده دولت 150هزار فرصت شغلی است. در بازه زمانی شروع به کار دولت مردمی سیزدهم بالغ بر 250هزار فرصت شغلی خانگی ایجاد شده است. با همراهی و مساعدت بانک‌های عامل در سال‌جاری بالغ بر 4هزار میلیارد تومان به حوزه مشاغل خانگی تخصیص یافته است.

تاریخ انتشار این پست : 2023-10-22
لینک متن اصلی
منبع:تسنیم
7 ماه پیش