ابلاغ دستورالعمل هدف‌گذاری برای ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در حوزه مشاغل خانگی

ابلاغ دستورالعمل هدف‌گذاری برای ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در حوزه مشاغل خانگی


به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، آزیتا همتیان, رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی کشور با حضور در چهل‌و‌هشتمین نشست ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و سومین جلسه در دولت سیزدهم اظهار داشت: اعطای اینماد(نماد اعتماد الکترونیک) به دارندگان مجوز مشاغل خانگی، صدور مجوز در 10رشته شغلی با یک کد ملی، ایجاد و راه‌اندازی 512نمایشگاه و بازار عرضه و فروش محصولات مشاغل خانگی در کشور، ایجاد بیش از 700شبکه و زنجیره تأمین و رتبه اوّل صدور مجوزها در بین دستگاه‌های اجرایی از مهم‌ترین اقدامات در حوزه توسعه مشاغل خانگی بوده است.همچنین توسعه و افزایش رشته ها به 622رشته شغلی و تشکیل 20تعاونی تامین نیاز استانی از دیگر اقدامات شاخص این دبیرخانه می باشد.

کار بازاریابی در خانه

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی کشور گفت: دستورالعمل اجرایی برنامه‌های هدف‌گذاری برای ایجاد 150هزار فرصت شغلی در حوزه مشاغل خانگی در سال 1402ابلاغ شده است. که رویکرد اصلی این برنامه برای استانها تحقق تعهد پشتیبان میباشد . ایجاد اشتغال از طریق پشتیبانها و یا کارآفرینان حوزه مشاغل خانگی تشکیل زنجیره تامین ، شبکه سازی و پایدارسازی کسب و کارهای خانگی را به دنبال دارد. وی با اشاره به تهیه، تدوین و ابلاغ دستورالعمل اجرایی برنامه‌های هدف‌گذاری برای ایجاد 150هزار فرصت شغلی در حوزه مشاغل خانگی در سال 1402، گفت: «دستورالعمل نظارت بر مشاغل خانگی با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط» با رویکرد تقویت نظارت‌های پسینی نیز در این زمینه تهیه شده و به استانها ابلاغ گردیده است.

کار و جای خواب

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی کشور تأکید کرد: ایجاد و تشکیل اتحادیه کشوری تعاونی‌های تأمین نیاز و طراحی و ایجاد سکوهای فروش مجازی و فروشگاه‌های مجازی مشاغل خانگی با استفاده از ابزارهای تامین مالی برای خریداران خرد و عمده و تولیدکنندگان مشاغل خانگی ، خرید تضمینی محصولات و ...با تفاهم نامه با دو بانک رفاه کارگران و قرض الحسنه مهر ایران نیز در این زمینه دنبال شده است که انشاالله تا پایان سال جاری این موضوع بهره برداری خواهد شد. همتیان، همکاری 8بانک‌ عامل را در حوزه پرداخت تسهیلات مهم عنوان کرد و گفت: برای توسعه مشاغل خانگی در سال‌جاری، 4هزار میلیارد تومان توسط بانک‌های عامل اختصاص یافته است که تاکنون نزدیک به دو هزار و ششصد میلیارد تومان آن جذب و پرداخت شده است که امیدواریم مابقی تسهیلات نیز توسط بانکها هرچه زودتر به متقاضیان پرداخت گردد.

تاریخ انتشار این پست : 2023-10-22
لینک متن اصلی
منبع:تسنیم
9 ماه پیش