کانون شتاب دهنده های برنامه نویسی سیستان وبلوچستان آغاز بکار کرد

کانون شتاب دهنده های برنامه نویسی سیستان وبلوچستان آغاز بکار کرد


به گزارش خبرنگار مهر، محمد نبی شهیکی صبح امروز یکشنبه در حاشیه افتتاح کانون شتاب دهنده‌های برنامه نویسی و آغاز دوره‌های توانمند سازی در استان، که با حضور «میثم عابدی» معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، استاندار و سایر مسئولان استانی و شهرستانی در زاهدان برگزار شد، افزود: در این رویداد، بالغ بر هزار و ۲۰۰ نفر از جوانان علاقه مند به حوزه برنامه‌نویسی از سراسر استان و همزمان با زاهدان در شهرستان‌های زابل، زهک، ایرانشهر، چابهار و غیره شرکت کردند که استقبال بی نظیری بود. شهیکی بیان کرد: در قالب این رویداد، تمام ثبت نام کنندگان از مزایای آموزشی این رویداد بهره مند می‌شوند و در همان ابتدا، آزمون تعیین سطح از آنها گرفته شده و بر اساس میزان توانمندی که دارند در دوره‌های آموزشی مقدماتی و تخصصی و پیشرفته شرکت می‌کنند.

کار برنامه نویسی

وی ادامه داد: این افراد تا زمانی که به میزان قابل قبولی از توانمندی برسند تحت آموزش قرار می‌گیرند و پس از پایان دوره‌ها به شرکت‌های دیگر برای فعالیت و مشارکت در پروژه‌های عملی معرفی و وارد فاز عملیاتی و کسب درآمد می‌شوند.

استخدام برنامه نویس

وی تصریح کرد: این افراد در پایان می‌توانند با راه اندازی شرکت‌های کسب و کار و بر اساس آموزش‌هایی که دیده‌اند نسبت به ایجاد اشتغال پایدار و ثابت برای خود و دیگران اقدام کنند که این مهم در کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال در جوان‌ترین استان کشور نقش بسزایی دارد. وی خاطرنشان کرد: این رویداد با هدف معرفی حوزه جذاب و پول ساز برنامه نویسی و شناسایی جوانان و علاقه مندان این بخش در استان آغاز به کار کرد.

تاریخ انتشار این پست : 2023-10-08
لینک متن اصلی
منبع:مهر
10 ماه پیش