اشتغال و سرمایه‌گذاری نکنیم باید به توسعه زندان‌ها فکر کنیم

اشتغال و سرمایه‌گذاری نکنیم باید به توسعه زندان‌ها فکر کنیم


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه فرماندار جدید شهرستان اردبیل اظهار داشت: ما باید تمام توان خود را در حل مشکلات اقتصادی، رونق تولید، اشتغال و جذب سرمایه‌گذاری‌ها به کار گیریم که اگر این کار را نکنیم قطعاً منابع ما صرف توسعه نیروی انتظامی، دادگستری، زندان، برخورد با مجرمان و بسیاری از گروه‌های مختلف می‌شود. وی تصریح کرد: ما نباید جلوی کسب رزق و روزی حلال را ببندیم که اگر این کار را بکنیم مسیر حرام باز می‌شود و جوانی که انتظار اشتغال و کسب درآمد دارد در اهداف خود ناکام می‌ماند. رئیس شورای اداری استان با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر به عنوان ایام غرور‌آفرین پیروزی و شوکت ملت ایران گفت: ما مشمول رحمت الهی شدیم و در سال 57 به رهبری امام راحل (ره) و نعمت ولایت فقیه به حیات طیبه دست یافتیم که رمز و رموز استقلال، ‌آزادی و عزت‌خواهی بود. خدابخش با قدرشناسی از افتخارآفرینی‌های شهدا، رزمندگان و ایثارگران تاکید کرد: ما امروز در سنگری حساس قرار داریم که باید اراده‌ای مضاعفت‌تر از جنگ هشت ساله در خلق حماسه اقتصادی به کار گیریم تا دل مقام معظم رهبری از این حرکت‌ها خشنود شود. این مسئول یادآور شد: شرایط عجیب و غریب داخلی و خارجی کشور در آستانه انتخابات 24 خرداد و شکاف ایجاد شده بین دولت و ملت سه قوه کشور،‌ احزاب و گروه‌های سیاسی و رسانه‌ها و فعالان سیاسی و شرایط ظالمانه‌ تحمیلی تحریم‌های اقتصادی سبب شد تا مردم با امیدواری در صحنه انتخابات حاضر شده و دولتی را سر کار آورند که به دولت اعتدال معروف است. استاندار اردبیل حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مقام معظم رهبری را بالاترین دلگرمی برای دولت در حل مشکلات داخلی و بین‌المللی بیان کرد و افزود: با برطرف شدن فضای امنیتی در جامعه و تکریم حقوق شهروندی تلاش شد تا هیچ حزب و جریانی در عرصه خدمت‌رسانی کنار گذاشته نشود بلکه در چارچوب قانون از همه احزاب و گروه‌ها و منابع عظیم این کشور حمایت شده تا مسیر برای تحقق حماسه اقتصادی فراهم آید.

کار در تهران

خدابخش محور اصلی کار دولت یازدهم را رونق بخش اقتصادی و حمایت از سرمایه‌گذاری‌ها برای ایجاد فرصت‌های اشتغال بیان کرد و یادآور شد: در این سه چهار ماه تلاش ما بر این بود تا با توجه به تورم جامعه واحدهای تولیدی و صنعتی رونق بگیرند چرا که رونق آنها رفع معضل بیکاری است. وی با بیان اینکه ما روی طلای منابع نشسته‌ایم اما درآمدمان کمتر از ارزش آهن است، خاطرنشان کرد: در بخش گردشگری سهم ما از 2 هزار میلیارد دلار درآمد گردشگری بسیار ناچیز است چرا که در دنیا یک گردشگر معادل 3 میلیون تومان پول هزینه می‌کند اما این میانگین با توجه به منابع درآمدی ملت ما بسیار پایین است. رئیس شورای برنامه‌ریزی استان با اشاره به ظرفیت‌های خوب گردشگری در کشورمان در مقایسه با کشورهای همسایه ادامه داد: ما به دنبال راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری هستیم تا جلب و جذب گردشگران خارجی به ویژه حوزه خلیج فارس بتوانیم در این صنعت با قوت و قدرت عمل کنیم. خدابخش درآمد سرانه مردم استان را نصف سرانه درآمد ملی بیان کرد و افزود: ما در بخش کشاورزی باید توسعه همه‌جانبه در محور دانایی قرار دهیم تا بر اساس آن بتوانیم به توانایی دست یابیم. وی به ظرفیت اشتغال 5 هزار نفری سبلان پارچه اشاره کرد و گفت: ما در مقابل تحریم‌های ناجوانمردانه غربی‌ها باید قدرت انعطاف خود را افزایش دهیم تا اسیر خواسته‌ها و انتظارات غربی‌ها نشویم. استاندار اردبیل با بیان اینکه این خطه از کشورمان شایسته این وضعیت نیست، تصریح کرد: پیش ‌نیاز همه عرصه‌ خدمت‌رسانی عشق به مردم، اخلاص و وفاداری صادقانه است که اگر با این شاخصه‌ها خدمت انجام شود، ماندگار می‌ماند. خدابخش ابراز داشت: از لحاظ سیاسی برنامه ما این است که با نمایندگان مردم در مجلس، شوراها، احزاب، گروه‌ها و رسانه‌ها بر اساس مشی اعتدال تعامل کنیم تا زیر چتر ولایت و در چارچوب قانون بتوانیم حرکتمان را توسعه ببخشیم. این مسئول یادآور شد: نباید انرژی خود را صرف حاشیه‌ها و برخی مسائل جانبی کنیم بلکه بهتر است مدیران آستانه تحمل خود را بالا برده و تلاششان بر این باشد تا از فرصت خدمتگزاری به وجود آمده استفاده کنند تا امر سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی اتفاق بیفتد.

کاریابی نیرو

رئیس شورای اداری استان در مورد اهمیت کار فرهنگی گفت: ما کار فرهنگی را در شهر دارالارشاد در صدر قرار دادیم و معتقدیم امور فرهنگی باید پایه و اساس کارها و اولویت‌ها باشد. خدابخش ادامه داد: افتخار می‌کنیم که فرمانداری از جنس ایثارگر، جانباز و انقلابی که سابقه طولانی در عرصه‌های دلاورمردی‌ها و جانفشانی‌ها دارد برای استان اردبیل انتخاب شده که امیدواریم جواد زنجانی در مسئولیت جدید با درایت عمل کند. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان سخنان خود از خدمات دبیر به عنوان نیروی خوش فکر و با تجربه قدردانی کرد و اظهار داشت: ما از این نیروی انسانی با تجربه و ارزشمند در مسئولیت‌های دیگر در استانداری استفاده خواهیم کرد چرا که انصاف نیست منبع عظیم نیروی انسانی به دلیل بی‌توجهی‌ها به هرز رفته و از این منبع عظیم استفاده نشود.

تاریخ انتشار این پست : 2023-10-09
لینک متن اصلی
منبع:فارس
10 ماه پیش