برخورد جدی با رستوران‌های متخلف در شاهرود/ امحاء مواد غذایی فاسد

برخورد جدی با رستوران‌های متخلف در شاهرود/ امحاء مواد غذایی فاسد


آرش صید آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره شائبه جمع‌آوری یک هزار و ۲۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد از برخی رستوران‌های شاهرود و نگرانی مردم بابت این امر، تاکید کرد: علوم پزشکی متولی بهداشت و غذا است و به شکایت‌ها رسیدگی خواهد کرد. وی با بیان اینکه علوم پزشکی گشت‌هایی دارد که هم راساً و هم مشترکاً بر واحدهای غذایی نظارت دارد، افزود: رستوران‌ها و واحدهای اغذیه متخلف دو حالت پلمب می‌شوند که یا اخطار نسبت به جمع‌آوری محصولات فاسد و یا رفع مشکلات بهداشتی داشته و اقدام به امحا و رفع مشکل بهداشتی نکرده باشند و یا شکایتی وجود داشته و اثبات شود که ماده غذایی دچار مشکل بوده و مردم را مریض کرده است. معاون دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته با حضور جهاد و دامپزشکی جمع‌آوری و امحا می‌شوند، گفت: مجموعاً گروه نظارتی متشکل از صمت، دانشگاه و… افراد متخلف را به تعزیرات معرفی می‌کنند. صید آبادی با بیان اینکه به دلیل حفظ آبروی افراد امکان اعلام رستوران‌های متخلف وجود ندارد، تاکید کرد: اطلاع رسانی عمومی با آبروی مردم بازی کردن است از سوی دیگر این رستوران‌ها بالاخره تخلف کرده‌اند و باید با آنها برخورد هم صورت بگیرد اما در نهایت مرجع اصلی رسیدگی و برخورد یا پلمب، تعزیرات حکومتی است.

اگهی کار در رستوران

وی با بیان اینکه موضوع دیگر اینجا است که اگر اعلام شود که رستوران‌ها چه زمان از پلمب خارج می‌شوند نیز یک معیار و مقیاسی برای پلمب و باز شدن رستوران‌های متخلف به دست می‌آید که متخلفان امکان دارد آن را معیار قرار داده و تخلف کنند که این امر نیز نمی‌تواند صورت بگیرد، گفت: در نهایت باید گفت برخورد طبق قانون بعد از گشت‌های مشترک با متخلفان انجام خواهد شد اما اینکه چه زمانی این رستوران‌ها پلمب و باز گشایی شوند بستگی به عوامل دارد. بشیری رئیس صمت شهرستان شاهرود نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه کشف گوشت فاسد از سوی جهاد کشاورزی صورت گرفته است، گفت: موضوع رسیدگی به این تخلفات بهداشت و تعزیرات است.

اگهی اشپز

بشیری با بیان اینکه پلمب می‌تواند یکی از مجازات مرتبط با تخلفات این چنینی اصناف باشد که در نهایت مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی و همچنین تعزیرات است، تاکید کرد: قدر مسلم این است که تعزیرات می‌تواند یک واحد را پلمب کند. به گزارش مهر، طی روزهای اخیر جهاد کشاورزی در گشت‌های نظارتی خود یک تن و ۲۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد از برخی رستوران‌های شاهرود جمع‌آوری کرد که این موضوع سبب نگرانی‌های مردم و دیگر رستوران دارها شده است.

تاریخ انتشار این پست : 2023-10-10
لینک متن اصلی
منبع:مهر
7 ماه پیش