هشدار معاون صمت ایلام به آرایشگران مردانه و زنانه

هشدار معاون صمت ایلام به آرایشگران مردانه و زنانه


ایسنا/ایلام معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صمت ایلام از تشدید بازرسی و نظارت بر واحدهای صنف آرایشگران زنانه و مردانه در ایلام خبر داد. «مهدی کاکاخانی» در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اجرای مستمر گشت های مشترک نظارت بر واحدهای خدمات آرایشگری از اواخر سال گذشته تاکنون اظهار کرد: تعداد ۲۳۳ واحد صنفی بازرسی و بیش از ۴۰ واحد متخلف شناسایی و جریمه و یک واحد آرایشگری زنانه و یک واحد آرایشگری مردانه نیز پلمب شد. وی با بیان اینکه اسفندماه سال گذشته قیمت خدمات آرایشگران زنانه و مردانه در کمیسیون نظارت نهایی و به اتحادیه مربوطه ابلاغ شده است، تصریح کرد: همه‌ی اعضای صنف آرایشگران مردانه و زنانه موظفند نسبت به نصب نرخ نامه در محل دید مشتریان و رعایت قیمت ها اقدام نمایند.

کار ارایشگری

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صمت ایلام از اعضاء و بازرسین اتحادیه مربوطه خواست علاوه بر تشدید نظارت ها و بازرسی از واحدهای تحت پوشش با متخلفین برخورد جدی صورت گیرد در غیر این صورت مسئولیت عدم اجرای نرخ های مصوب متوجه اتحادیه خواهد بود و مشتریان نیز عدم درج قیمت و یا هرگونه دریافت وجه بالاتر از نرخ قیمت مصوب را از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

استخدام ارایشگر

کاکاخانی با بیان اینکه برابر قانون تعزیرات حکومتی، جریمه عدم درج قیمت ۱۰ میلیون تومان و سایر جرایم گرانفروشی، کم فروشی و ...، نیز با ضریب ۱۰ محاسبه می‌شوند، گفت: صاحبان صنوف و ارائه دهندگان خدمات مراقب باشند مرتکب تخلف گرانفروشی نشوند.

تاریخ انتشار این پست : 2023-10-11
لینک متن اصلی
منبع:ایسنا
7 ماه پیش